Licensed to C.F.P.I. Timing & Data     Hy-Tek's Meet Manager 3/31/2007 03:52 PM
               Muhlenberg Invitational - 3/30/2007 to 3/31/2007                
                                 Allentown, PA                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Men Hammer Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Thomas, Ryan                 Albright                40.27m  
  2 Gigliotti, Gabe              DeSales                 39.38m  
  3 Durner, Colin                DeSales                 37.02m  
  4 Pasternacki, Scott           Millersville            36.46m  
  5 Dietrich, John               Albright                23.46m  
 
Event 2  Women Hammer Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hartman, Brittany            Millersville            37.05m  
  2 Weber, Meghan                DeSales                 36.75m  
  3 Clarke, Lindsey              Millersville            31.44m  
  4 Price, Patty                 Albright                31.30m  
  5 Weist, Christie              Albright                30.50m  
 
Event 3  Women Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mitchell, Sarah              Muhlenberg              40.20m  
  2 Heffern, Caitlin             Muhlenberg              34.79m  
  3 Clarke, Lindsey              Millersville            32.16m  
  4 Rascavage, Nicole            Ursinus                 30.91m  
  5 Moses, Perrin                Ursinus                 28.94m  
  6 Proniewych, Jillian          Ursinus                 27.84m  
  7 Jordan, Kristen              DeSales                 27.26m  
  8 Woodall, Whitney             Ursinus                 22.65m  
 
Event 4  Men Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Quirk, Denis                 Millersville            51.54m  
  2 Govern, Matt                 Ursinus                 50.03m  
  3 Modrow, Steve                DeSales                 48.28m  
  4 Toohey, Shane                Delaware Valley         47.87m  
  5 Guzek, Steve                 DeSales                 46.79m  
  6 Barton, Pat                  King's (Pa.)            46.76m  
  7 Phillips, Steve              Ursinus                 45.51m  
  8 Del Piano, Justin            DeSales                 45.33m  
  9 Mohr, Kyle                   King's (Pa.)            44.61m  
 10 Boland, Matt                 Muhlenberg              41.84m  
 11 Zeruth, Josh                 DeSales                 41.00m  
 12 Fox, Kyle                    Ursinus                 40.98m  
 13 Rogers, Matt                 Millersville            39.89m  
 14 Wolf, Matt                   Ursinus                 37.26m  
 15 Kegelman, Paul               Muhlenberg              34.21m  
 16 Montone, Mike                Muhlenberg              34.13m  
 17 Hare, Bob                    King's (Pa.)            21.09m  
 
Event 5  Women Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Coon, Meredith               Nazareth                33.52m  
  2 Weber, Meghan                DeSales                 33.22m  
  3 Weist, Christie              Albright                30.96m  
  4 Williams, Courtney           Muhlenberg              30.49m  
  5 Ivaniski, Alyse              Muhlenberg              30.40m  
  6 Crockett, Debra              Muhlenberg              29.61m  
  7 Rascavage, Nicole            Ursinus                 29.38m  
  8 Flynn, Mary Ellen            Ursinus                 28.99m  
  9 Blum, Hilary                 Muhlenberg              27.82m  
 10 Hartman, Brittany            Millersville            27.57m  
 11 Price, Patty                 Albright                25.44m  
 12 Svensson, Linnhe             Millersville            23.80m  
 13 Proniewych, Jillian          Ursinus                 22.78m  
 14 Kramer, Alyssa               Keystone                21.38m  
 15 Jackson, Celeste             Ursinus                 21.24m  
 16 Bates, Yasmeen               Keystone                18.08m  
 
Event 6  Men Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 White, Chris                 Unattached              45.38m  
  2 Gigliotti, Gabe              DeSales                 43.21m  
  3 Sheppard, Evan               Muhlenberg              41.41m  
  4 Smith, Cameron               Muhlenberg              40.50m  
  5 Pasternacki, Scott           Millersville            40.07m  
  6 Modrow, Steve                DeSales                 38.80m  
  7 Robinson, Matt               Albright                38.12m  
  8 Zara, Greg                   Ursinus                 37.97m  
  9 Gehring, Hye-Chun            Delaware Valley         35.45m  
 10 Fowler, Jon                  Ursinus                 33.91m  
 11 Austin, Ben                  Keystone                32.32m  
 12 Harper, Carney               Cobleskill              31.23m  
 13 Thomas, Ryan                 Albright                31.18m  
 14 Alabi, Timothy               Albright                30.34m  
 15 Walsh, Brian                 Albright                28.53m  
 16 Goodrich, John               Muhlenberg              28.17m  
 17 Whitman, Matt                Keystone                28.13m  
 18 Taterka, Austin              Muhlenberg              25.67m  
 19 Kevin, Carlock               Delaware Valley         22.32m  
 20 Krajewski, JK                Keystone                21.16m  
 
Event 7  Women Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Crockett, Debra              Muhlenberg              10.83m  
  2 Blum, Hilary                 Muhlenberg              10.64m  
  3 Clarke, Lindsey              Millersville            10.43m  
  4 Rehnert, Michelle            DeSales                 10.12m  
  5 Coon, Meredith               Nazareth                10.11m  
  6 Flynn, Mary Ellen            Ursinus                 10.07m  
  7 Koop, Erika                  Muhlenberg              10.04m  
  8 Price, Patty                 Albright                 9.98m  
  9 Proniewych, Jillian          Ursinus                  9.39m  
 10 Hartman, Brittany            Millersville             9.09m  
 11 Cutcliffe, Melissa           Nazareth                 9.00m  
 12 Weist, Christie              Albright                 8.90m  
 13 Ivaniski, Alyse              Muhlenberg               7.77m  
 14 Bates, Yasmeen               Keystone                 7.32m  
 
Event 8  Men Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sallese, Matt                Muhlenberg              13.93m  
  2 Gigliotti, Gabe              DeSales                 13.28m  
  3 Robinson, Matt               Albright                13.08m  
  4 Modrow, Steve                DeSales                 12.98m  
  5 Sheppard, Evan               Muhlenberg              12.64m  
  6 Fowler, Jon                  Ursinus                 12.39m  
  7 Knechel, Chris               King's (Pa.)            12.14m  
  8 Plummer, Justin              Albright                11.56m  
  9 Thomas, Ryan                 Albright                11.47m  
 10 Smith, Cameron               Muhlenberg              11.39m  
 11 Kevin, Carlock               Delaware Valley         11.23m  
 12 Robinson, Kyle               Cobleskill              11.08m  
 13 Durner, Colin                DeSales                 10.96m  
 14 DiMeglio, Frank              Ursinus                 10.66m  
 15 Taterka, Austin              Muhlenberg              10.60m  
 16 DiMeglio, Vincent            Ursinus                 10.55m  
 17 Harper, Carney               Cobleskill              10.36m  
 18 Gehring, Hye-Chun            Delaware Valley         10.29m  
 19 Witmer, Dan                  Ursinus                  9.72m  
 20 Bennett, Tristan             Keystone                 9.10m  
 21 Whitman, Matt                Keystone                 8.79m  
 22 Krajewski, JK                Keystone                 8.55m  
 23 Goodrich, John               Muhlenberg               8.46m  
 24 Hare, Bob                    King's (Pa.)             7.30m  
 
Event 9  Women Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Magnin, Kelly                Ursinus                  4.99m  
  2 Drosdick, Rachel             Muhlenberg               4.96m  
  3 Cutcliffe, Melissa           Nazareth                 4.64m  
  4 Proniewych, Jillian          Ursinus                  4.53m  
  5 Carballo, Lauren             Muhlenberg               4.50m  
  6 Zajac, Andrea                King's (Pa.)             4.47m  
  7 Meehan, Crissy               DeSales                  4.34m  
  8 Tierney, Emily               Nazareth                 4.29m  
  9 Way, Elizabeth               Nazareth                 4.11m  
 10 Allen, Sadie                 Keystone                 4.05m  
 
Event 10  Men Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bass, Derrick                Millersville             6.50m  
  2 Amilcar, Kevin               Cobleskill               6.40m  
  3 Haddock, Joel                Muhlenberg               6.34m  
  4 Bendas, Nick                 Ursinus                  6.20m  
  5 Miller, Eric                 Muhlenberg               6.06m  
  6 Klees, Evan                  DeSales                  5.98m  
  7 Fennell, Jeremy              Delaware Valley          5.95m  
  8 Dolliver, Kevin              Ursinus                  5.88m  
  9 Thomas, Brendon              Millersville             5.76m  
 10 Wheeler, Brandon             Nazareth                 5.71m  
 11 Peele, Sabir                 Ursinus                  5.66m  
 12 McBride, Chris               Nazareth                 5.56m  
 13 Rogers, Matt                 Millersville             5.51m  
 14 torres, chris                Cobleskill               5.29m  
 15 Hall, Matt                   King's (Pa.)             5.07m  
 16 Kada, Peter                  Delaware Valley          4.71m  
 17 Nasissi, Greg                Keystone                 4.67m  
 18 Paraskevoulakos, Panagio     Delaware Valley          4.62m  
 
Event 11  Women Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Inverso, Jacqui              Muhlenberg              10.06m  
  2 Mallory, De'on               Albright                 9.73m  
  3 Pisano, Lauren               Delaware Valley          9.63m  
  4 Carballo, Lauren             Muhlenberg               9.57m  
  5 Tierney, Emily               Nazareth                 9.49m  
  6 Way, Elizabeth               Nazareth                 9.25m  
  7 Conway, Renisha              Albright                 9.20m  
  8 Allen, Sadie                 Keystone                 8.87m  
 
Event 12  Men Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Terry, Matt                  Ursinus                 12.93m  
  2 Haddock, Joel                Muhlenberg              12.66m  
  3 Pendergast, Brian            Ursinus                 12.56m  
  4 Thomas, Brendon              Millersville            12.33m  
  5 Bausch, Ryan                 Albright                12.22m  
  6 Amilcar, Kevin               Cobleskill              12.07m  
  7 Washington-Sheldon, Jarr     Albright                11.52m  
  8 Bendas, Nick                 Ursinus                 11.48m  
  9 Miller, Andrew               Ursinus                 11.18m  
 10 Gnall, Dan                   Keystone                10.57m  
 
Event 13  Women Pole Vault
================================================================
 Starting Ht 7'00"
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Faust, Alexandra             Muhlenberg            10-10.00  
  2 Ward, Sam                    DeSales                9-00.00  
  3 Torok, Amanda                DeSales                8-00.00  
  4 Land, Carrie                 Nazareth              J8-00.00  
  5 Svensson, Linnhe             Millersville           7-06.00  
  6 Egmond, Jill                 Nazareth              J7-06.00  
  7 Wright, Lauren               Delaware Valley        7-00.00  
 
Event 14  Men Pole Vault
================================================================
 Starting Ht 11'00"
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Malone, Mike                 Ursinus               13-00.00  
  2 Del Piano, Justin            DeSales               12-06.00  
  3 Staats, Nick                 DeSales               12-00.00  
  4 Rogers, Matt                 Millersville         J12-00.00  
  5 Thomas, Brendon              Millersville          11-00.00  
  6 McHugh, Greg                 Millersville          10-00.00  
 
Event 15  Men High Jump
================================================================
 Starting Ht  5'06"
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Davis, Jason                 Ursinus                6-02.00  
  2 Morse, Jeremy                DeSales                6-00.00  
  3 Neiderer, Lucas              Millersville           5-10.00  
  4 Carter, Adam                 Muhlenberg            J5-10.00  
  5 Wheeler, Brandon             Nazareth              J5-10.00  
  6 Evans, Brandon               Ursinus               J5-10.00  
  7 Mooney, Josh                 Millersville           5-08.00  
 
Event 16  Women High Jump
================================================================
 Starting Hts 4'06"
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Drosdick, Rachel             Muhlenberg             5-02.00  
  2 Hicks, Katie                 Muhlenberg             5-00.00  
  3 Koop, Erika                  Muhlenberg            J5-00.00  
  4 Frayne, Michele              Millersville           4-10.00  
  5 Allen, Sadie                 Keystone               4-06.00  
  6 Valesek, Brianna             DeSales               J4-06.00  
  7 David, Kim                   Muhlenberg            J4-06.00  
  8 Pisano, Lauren               Delaware Valley        4-04.00  
 
Event 17  Women 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sanchez, Ali                 Lehigh                18:57.81  
  2 Hughes, Ashley               Nazareth              19:05.25  
  3 McNally, Sara                Ursinus               19:09.67  
  4 Schwartz, Brittany           Delaware Valley       19:20.97  
  5 Lamastro, Alessandra         DeSales               19:25.32  
  6 Kirby, Jackie                Keystone              19:25.39  
  7 DeMuro, Maria                King's (Pa.)          19:30.71  
  8 Ward, Josephine              Albright              19:38.46  
  9 White, Rebecca               Albright              19:56.37  
 10 Filiberto, Jennifer          Lehigh                20:01.64  
 11 Bradley, Shannon             Nazareth              20:21.54  
 12 Berdan, Katie                Keystone              20:34.47  
 13 Erickson, Lynne              Ursinus               20:49.39  
 14 McCarthy, Maureen            Ursinus               21:03.67  
 15 Ferretti, Alaina             Muhlenberg            21:07.86  
 16 Rogman, Stephanie            Ursinus               22:08.43  
 17 Geary, Rebecca               Keystone              22:25.83  
 18 Jurkiewicz, Elizabeth        Nazareth              24:22.65  
 
Event 18  Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sirtoli, Aaron               Nazareth               9:36.96  
  2 Levens, Creig                Cobleskill            10:29.42  
  3 Dyer, John                   Muhlenberg            10:33.23  
  4 Berg, Chris                  Keystone              11:03.68  
  5 Dufel, Jeff                  Cobleskill            11:07.76  
  6 Fagan, Kyle                  Keystone              11:47.82  
  7 Grzenda, John                Keystone              12:03.82  
 
Event 19  Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nimmerichter, Samantha       Albright              15:04.98  
 
Event 20  Women 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Millersville  'A'                                     50.98   1 
     1) Frayne, Michele                 2) Fry, Beth                      
     3) Geesey, Krysty                  4) Kauffman, Tiff                 
  2 Muhlenberg  'A'                                       52.65   1 
     1) Inverso, Jacqui                 2) Karel, Emily                   
     3) Carballo, Lauren                4) Faust, Alexandra               
  3 Ursinus  'A'                                          53.83   1 
     1) Gilbert, Britiany               2) McKenna, Audrey                
     3) Magnin, Kelly                   4) Leatherman, Amanda             
  4 Nazareth  'A'                                         54.23   1 
     1) Gatch, Amanda                   2) Cutcliffe, Melissa             
     3) Giebel, Jennifer                4) Porter, Jenna                  
  5 DeSales  'A'                                          54.24   1 
     1) Meehan, Crissy                  2) Lavelle, Eileen                
     3) Webb, shannon                   4) Sansone, Nikki                 
  6 Muhlenberg  'B'                                       55.32   2 
     1) Martini, Amanda                 2) Koop, Erika                    
     3) David, Kim                      4) Brock, Lucy                    
  7 Nazareth  'B'                                         56.67   2 
     1) Sirtoli, Rebekah                2) Grennell, Emma                 
     3) Wentworth, Chelsey              4) Land, Carrie                   
  8 DeSales  'B'                                          59.79   2 
     1) Ryan, Katie                     2) McGinnis, Bridgette            
     3) Dielmann, Julie                 4) McClurkin, Cortney             
 
Event 21  Men 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Millersville  'A'                                     43.73   1 
     1) Bass, Derrick                   2) Pinkas, Marques                
     3) Reyes, Kelvin                   4) Terzyk, Mike                   
  2 Muhlenberg  'A'                                       44.64   1 
     1) Kirk, Brendan                   2) Steinhart, Dan                 
     3) Miller, Eric                    4) Lachaud, Jeremiah              
  3 Ursinus  'A'                                          45.09   1 
     1) Hannum, Joshua                  2) Evans, Brandon                 
     3) Peele, Sabir                    4) Terry, Matt                    
  4 Nazareth  'A'                                         45.41   2 
     1) Banks, Justin                   2) Qazi, Jon                      
     3) McBride, Chris                  4) Case, Matt                     
  5 Ursinus  'B'                                          46.11   2 
     1) Bendas, Nick                    2) Dolliver, Kevin                
     3) Pierce, Jared                   4) Stern, Steve                   
  6 DeSales  'A'                                          46.31   1 
     1) Brophy, Pat                     2) Del Piano, Justin              
     3) Staats, Nick                    4) Kerr, Joe                      
  7 Albright  'A'                                         46.45   1 
     1) Bausch, Ryan                    2) Kenney, Robert                 
     3) Barnes, Darrick                 4) Washington-Sheldon, Jarrod     
  8 Ursinus  'C'                                          48.17   2 
     1) Miller, Andrew                  2) Hall, Sean                     
     3) Pendergast, Brian               4) Wolf, Matt                     
  9 Keystone  'A'                                         48.79   1 
     1) Pambianco, Luke                 2) Mathe, Francklin               
     3) Gnall, Dan                      4) Snell, Maurice                 
 10 Delaware Valley  'A'                                  49.62   2 
     1) Thomas, Ross                    2) Kaiser, Matt                   
     3) Sarno, Skyler                   4) Ahee, Tyrell                   
 
Event 22  Women 100 Meter Hurdles
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Drosdick, Rachel             Muhlenberg               16.03q  3 
  2 Magnin, Kelly                Ursinus                  16.48q  2 
  3 David, Kim                   Muhlenberg               16.58q  1 
  4 Sansone, Nikki               DeSales                  17.07q  2 
  5 Brock, Lucy                  Muhlenberg               17.29q  3 
  6 Leatherman, Amanda           Ursinus                  17.46q  2 
  7 Mentrikoski, Janelle         Muhlenberg               17.59q  1 
  8 Frayne, Michele              Millersville             17.62q  2 
  9 Cutcliffe, Melissa           Nazareth                 18.16   1 
 10 Pisano, Lauren               Delaware Valley          19.46   1 
 11 Procino, Nicola              Delaware Valley          21.19   1 
 
Event 22  Women 100 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Drosdick, Rachel             Muhlenberg               15.99  
  2 Magnin, Kelly                Ursinus                  16.44  
  3 Sansone, Nikki               DeSales                  16.45  
  4 Leatherman, Amanda           Ursinus                  17.32  
  5 Brock, Lucy                  Muhlenberg               17.64  
  6 Frayne, Michele              Millersville             17.88  
 
Event 23  Men 110 Meter Hurdles
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Granteed, Matt               Ursinus                  15.51q  1 
  2 Pinkas, Marques              Millersville             16.29q  2 
  3 Brophy, Pat                  DeSales                  16.30q  1 
  4 Kirk, Brendan                Muhlenberg               16.40q  2 
  5 Carter, Adam                 Muhlenberg               16.66q  2 
  6 Calvert, Travis              Keystone                 17.33q  2 
  7 Stein, Matt                  Muhlenberg               19.19q  1 
  8 Sperry, Nick                 Millersville             19.47q  1 
  9 Rogers, Matt                 Millersville             19.63   2 
 10 Swope, Kery                  Delaware Valley          20.86   1 
 
Event 23  Men 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Granteed, Matt               Ursinus                  15.34  
  2 Pinkas, Marques              Millersville             16.05  
  3 Brophy, Pat                  DeSales                  16.31  
  4 Calvert, Travis              Keystone                 17.36  
  5 Stein, Matt                  Muhlenberg               19.08  
  6 Sperry, Nick                 Millersville             19.15  
 
Event 24  Women 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Yanora, Brittany             Millersville             12.91q  2 
  2 Faust, Alexandra             Muhlenberg               13.11q  4 
  3 Geesey, Krysty               Millersville             13.22q  2 
  4 Porter, Jenna                Nazareth                 13.33q  3 
  5 Genter, Brianne              Albright                 13.40q  3 
  6 Lavelle, Eileen              DeSales                  13.44q  1 
  7 Inverso, Jacqui              Muhlenberg               13.57q  4 
  8 Karel, Emily                 Muhlenberg               13.67q  3 
  9 Carballo, Lauren             Muhlenberg               13.77   3 
 10 Martini, Amanda              Muhlenberg               13.80   3 
 11 Koop, Erika                  Muhlenberg               13.90   4 
 12 Oller, Olivia                Ursinus                  14.08   4 
 13 Proniewych, Jillian          Ursinus                  14.11   2 
 14 David, Kim                   Muhlenberg               14.15   1 
 15 Valesek, Brianna             DeSales                  14.23   2 
 16 Sirtoli, Rebekah             Nazareth                 14.31   1 
 17 Brock, Lucy                  Muhlenberg               14.35   1 
 18 Meehan, Crissy               DeSales                  14.40   4 
 19 Clark, Katie                 Ursinus                  14.49   2 
 20 Wentworth, Chelsey           Nazareth                 14.50   2 
 21 Gatch, Amanda                Nazareth                 14.50   1 
 22 Conway, Renisha              Albright                 14.80   3 
 23 Allen, Sadie                 Keystone                 15.08   3 
 24 Ryan, Katie                  DeSales                  15.18   4 
 
Event 24  Women 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Yanora, Brittany             Millersville             13.07  
  2 Porter, Jenna                Nazareth                 13.32  
  3 Inverso, Jacqui              Muhlenberg               13.36  
  4 Lavelle, Eileen              DeSales                  13.41  
  5 Genter, Brianne              Albright                 13.63  
  6 Geesey, Krysty               Millersville             13.77  
 
Event 25  Men 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Evans, Brandon               Ursinus                  10.92q  4 
  2 Hannum, Joshua               Ursinus                  11.39q  3 
  3 Case, Matt                   Nazareth                 11.60q  2 
  4 Miller, Eric                 Muhlenberg               11.62q  4 
  5 Terry, Matt                  Ursinus                  11.66q  1 
  6 Qazi, Jon                    Nazareth                 11.70q  3 
  7 Young, Austin                Albright                 11.78q  3 
  8 Hoi Leung, Yan               Albright                 11.96q  1 
  9 Staats, Nick                 DeSales                  11.99   4 
 10 Hall, Sean                   Ursinus                  11.99   2 
 11 Kerr, Joe                    DeSales                  12.12   2 
 12 Bausch, Ryan                 Albright                 12.29   3 
 13 Washington-Sheldon, Jarr     Albright                 12.31   1 
 14 torres, chris                Cobleskill               12.32   1 
 15 Slingerland, Dustin          Cobleskill               12.37   3 
 16 Klees, Evan                  DeSales                  12.37   4 
 17 O'Connor, Jon                Cobleskill               12.52   4 
 18 D'Alessio, Vincent           Delaware Valley          12.58   3 
 19 Gnall, Dan                   Keystone                 12.66   1 
 20 Hall, Matt                   King's (Pa.)             12.93   3 
 21 Kaiser, Matt                 Delaware Valley          12.97   1 
 22 Ahee, Tyrell                 Delaware Valley          13.28   2 
 
Event 25  Men 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Evans, Brandon               Ursinus                  11.12  
  2 Hannum, Joshua               Ursinus                  11.28  
  3 Case, Matt                   Nazareth                 11.76  
  4 Qazi, Jon                    Nazareth                 11.79  
  5 Terry, Matt                  Ursinus                  11.86  
  6 Young, Austin                Albright                 11.92  
  7 Hoi Leung, Yan               Albright                 12.11  
 
Event 26  Women 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zuver, Brittany              Millersville           4:54.32  
  2 Hull, Rachel                 Millersville           5:00.41  
  3 Robinson, Elizabeth          Lehigh                 5:03.89  
  4 Niedzwiecki, Kathryn         Muhlenberg             5:04.64  
  5 O'Donnell, Laura             Lehigh                 5:09.72  
  6 Walsh, Jeanine               DeSales                5:12.84  
  7 Conicella, Lauren            Muhlenberg             5:13.19  
  8 Adams, Janette               Muhlenberg             5:14.28  
  9 Ackermann, April             Cobleskill             5:14.85  
 10 Johnson, Christa             Ursinus                5:15.97  
 11 McClernand, Kathleen         Lehigh                 5:19.96  
 12 Hock, Ashley                 Lehigh                 5:21.73  
 13 Leddy, Jessica               Millersville           5:22.77  
 14 Bryant, Keegan               Albright               5:25.98  
 15 Elphick, Sarah               Millersville           5:28.48  
 16 Brown, Sara                  Delaware Valley        5:28.91  
 17 Parmelee, Caitlyn            Nazareth               5:29.17  
 18 Kennedy, Caitlyn             Lehigh                 5:30.97  
 19 Karish, Talesha              Delaware Valley        5:31.55  
 20 Malseed, Beth                DeSales                5:36.62  
 21 Katz, Jennifer               Nazareth               5:40.42  
 22 Rosenberg, Natalie           Ursinus                5:41.51  
 23 Weir, Stephanie              Ursinus                5:41.60  
 24 Cox, Theresa                 Cobleskill             5:44.36  
 25 Gecsedi, Kaitlyn             Nazareth               5:51.05  
 26 Symons, Desi                 DeSales                5:51.91  
 27 Kevitch, Nicole              Ursinus                5:53.06  
 28 Robb, Ashley                 DeSales                6:06.56  
 29 Redding, Brooke              Nazareth               6:18.61  
 
Event 27  Men 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Butler, Andrew               Millersville           4:11.15  
  2 Terzyk, Mike                 Millersville           4:11.93  
  3 Brewer, Ben                  Millersville           4:12.11  
  4 Reichert, Nick               DeSales                4:12.34  
  5 Tedrick, Matthew             Lehigh                 4:14.29  
  6 Boyer, James                 Millersville           4:17.44  
  7 Deleon, Chris                Ursinus                4:19.28  
  8 Nastus, John                 DeSales                4:19.69  
  9 Chesny, David                Muhlenberg             4:20.66  
 10 Amersbach, Bradley           Millersville           4:21.49  
 11 Bacon, Bobby                 DeSales                4:21.98  
 12 Weber, Kevin                 Delaware Valley        4:22.52  
 13 Gallagher, Mike              DeSales                4:22.96  
 14 Sheridan, Matthew            Lehigh                 4:23.14  
 15 Toye, Dan                    Keystone               4:26.57  
 16 Weise, Markus                Ursinus                4:29.11  
 17 Coulter, Nick                Ursinus                4:30.26  
 18 Labar, Jared                 Lehigh                 4:30.29  
 19 Gillis, Brandon              Cobleskill             4:30.79  
 20 Winters, Justin              King's (Pa.)           4:31.11  
 21 Moffa, Leonard               Ursinus                4:40.92  
 22 Kada, Peter                  Delaware Valley        4:43.62  
 23 Nowakowski, Tim              Keystone               4:44.29  
 24 Freeman, Chris               Nazareth               4:49.04  
 25 Pucycki, Rob                 DeSales                4:50.58  
 26 Dalton, Dan                  Albright               4:53.75  
 27 Patterson, Chris             Nazareth               4:55.53  
 28 Call, Derek                  King's (Pa.)           5:11.93  
 29 Bollinger, Chris             Albright               5:25.17  
 30 Pecora, Vincent              King's (Pa.)           5:35.71  
 
Event 28  Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jennings, Priscilla          Millersville             59.83   1 
  2 Fry, Beth                    Millersville           1:00.77   1 
  3 Glaser, Lauren               Nazareth               1:01.41   1 
  4 McKenna, Audrey              Ursinus                1:02.10   1 
  5 Giebel, Jennifer             Nazareth               1:02.98   1 
  6 Brown, Jessica               Nazareth               1:03.48   1 
  7 Geesey, Krysty               Millersville           1:04.15   1 
  8 O'Rourke, Erinn              Cobleskill             1:06.14   2 
  9 Fitzpatrick, Amy             DeSales                1:06.33   2 
 10 McClurkin, Cortney           DeSales                1:07.13   2 
 11 Sell, Amanda                 DeSales                1:07.22   3 
 12 Cooper, Christina            Ursinus                1:07.76   2 
 13 Kramer, Alyssa               Keystone               1:07.92   2 
 14 Moses, Perrin                Ursinus                1:09.91   3 
 15 Scahill, Alicia              Nazareth               1:11.40   3 
 
Event 29  Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wheeler, Brandon             Nazareth                 49.65   1 
  2 Dixon, Kendell               Unattached               50.49   1 
  3 Steinhart, Dan               Muhlenberg               50.94   1 
  4 Stenuf, Nick                 Nazareth                 51.41   1 
  5 Malloy, Adam                 Millersville             52.00   1 
  6 Castor, Rob                  Nazareth                 52.18   3 
  7 Ryan, William                Muhlenberg               52.21   2 
  8 McClatchy, Frank             DeSales                  52.34   2 
  9 Naimo, Tony                  DeSales                  52.50   1 
 10 Pambianco, Luke              Keystone                 52.88   2 
 11 Snell, Maurice               Keystone                 52.92   2 
 12 Schumacher, Ben              Ursinus                  53.25   2 
 13 Kleinhaus, Evan              Millersville             53.42   1 
 14 Kenney, Robert               Albright                 53.51   2 
 15 Stokes, Akil                 Millersville             54.11   1 
 16 Razler, Nick                 DeSales                  54.18   3 
 17 Toohey, Shane                Delaware Valley          54.48   4 
 18 Franke, Chris                Cobleskill               54.65   3 
 19 Goldstein, Dan               Muhlenberg               54.84   2 
 20 Banks, Justin                Nazareth                 55.03   3 
 21 Deangelis, Justin            Ursinus                  55.14   3 
 22 torres, chris                Cobleskill               55.83   4 
 23 Manning, Chris               DeSales                  56.56   4 
 24 Toner, Ben                   Delaware Valley          57.50   4 
 25 Ballou, Dan                  Cobleskill             1:00.98   4 
 26 Kegelman, Paul               Muhlenberg             1:02.45   4 
 
Event 30  Women 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Jessica               Nazareth               2:23.94   1 
  2 Schwarzkopf, Caroline        Lehigh                 2:26.10   1 
  3 Thornton, Amy                Millersville           2:28.40   1 
  4 DeAcetis, Ashley             Lehigh                 2:28.65   1 
  5 Glaser, Lauren               Nazareth               2:30.17   1 
  6 Dutch, Katie                 Millersville           2:31.32   2 
  7 Ackermann, April             Cobleskill             2:31.93   1 
  8 McCarthy, Maura              Ursinus                2:32.34   1 
  9 Dalton, Linda                Delaware Valley        2:33.87   2 
 10 Sarigianis, Eleni            Lehigh                 2:37.73   1 
 11 Cox, Theresa                 Cobleskill             2:38.53   2 
 12 Walsh, Jeanine               DeSales                2:39.46   2 
 13 Tully, Shannon               Ursinus                2:40.36   3 
 14 Rogers, Ernisha              Millersville           2:40.57   2 
 15 Bryant, Keegan               Albright               2:41.24   2 
 16 Elphick, Sarah               Millersville           2:47.40   2 
 17 Leddy, Jessica               Millersville           2:48.89   3 
 18 Weir, Stephanie              Ursinus                2:53.23   3 
 19 Kevitch, Nicole              Ursinus                2:56.77   3 
 20 Robb, Ashley                 DeSales                2:57.99   3 
 
Event 31  Men 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Stenuf, Nick                 Nazareth               1:54.95   1 
  2 Udis, Stuart                 Muhlenberg             1:55.85   1 
  3 Castor, Rob                  Nazareth               1:58.19   2 
  4 Boorse, Billy                Unattached             1:58.33   2 
  5 Little, Richard              Lehigh                 1:59.10   1 
  6 Graber, Eric                 Cobleskill             1:59.58   2 
  7 Butler, Andrew               Millersville           1:59.58   1 
  8 Stiger, Aidan                Millersville           2:00.05   2 
  9 Sirtoli, Aaron               Nazareth               2:00.25   2 
 10 Hess, Pat                    DeSales                2:00.68   1 
 11 Kross, John                  Lehigh                 2:00.97   1 
 12 Teigler, Jeff                Ursinus                2:03.64   3 
 13 Neiderer, Lucas              Millersville           2:03.88   2 
 14 Boyer, James                 Millersville           2:08.05   2 
 15 Yeager, Eric                 DeSales                2:08.22   2 
 16 Cohen, Ross                  Muhlenberg             2:08.55   2 
 17 Gildea, Dave                 Ursinus                2:10.34   3 
 18 Weber, Kevin                 Delaware Valley        2:10.93   3 
 19 Ahearn, Edward               Cobleskill             2:12.03   3 
 20 Rahrle, Sean                 Nazareth               2:16.45   3 
 21 Moffa, Leonard               Ursinus                2:19.58   3 
 22 Dalton, Dan                  Albright               2:20.92   3 
 23 Schaffer, Seth               Ursinus                2:23.45   3 
 24 Bollinger, Chris             Albright               2:49.84   3 
 
Event 32  Women 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mentrikoski, Janelle         Muhlenberg             1:09.57  
  2 Chura, Meredith              Millersville           1:13.14  
  3 Kirby, Jackie                Keystone               1:14.29  
  4 Durso, Laura                 DeSales                1:18.25  
  5 Way, Elizabeth               Nazareth               1:19.26  
 
Event 33  Men 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Pinkas, Marques              Millersville             57.58   1 
  2 Kirk, Brendan                Muhlenberg               57.68   1 
  3 Granteed, Matt               Ursinus                  58.60   1 
  4 Deleon, Chris                Ursinus                  59.56   1 
  5 Carter, Adam                 Muhlenberg               59.78   1 
  6 Stein, Matt                  Muhlenberg               59.92   2 
  7 Sperry, Nick                 Millersville           1:02.50   1 
  8 Calvert, Travis              Keystone               1:03.86   2 
  9 Malone, Mike                 Ursinus                1:03.94   2 
 10 O'Connor, Jon                Cobleskill             1:06.32   2 
 11 Pendergast, Brian            Ursinus                1:08.02   2 
 12 Swope, Kery                  Delaware Valley        1:08.87   2 
 
Event 34  Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Yanora, Brittany             Millersville             26.59   1 
  2 Faust, Alexandra             Muhlenberg               26.95   1 
  3 Fry, Beth                    Millersville             27.30   1 
  4 Porter, Jenna                Nazareth                 27.56   1 
  5 Genter, Brianne              Albright                 27.65   2 
  6 McKenna, Audrey              Ursinus                  27.84   1 
  7 Giebel, Jennifer             Nazareth                 28.11   1 
  8 Lavelle, Eileen              DeSales                  28.13   1 
  9 Karel, Emily                 Muhlenberg               28.34   1 
 10 Leatherman, Amanda           Ursinus                  28.78   2 
 11 Martini, Amanda              Muhlenberg               28.90   2 
 12 O'Rourke, Erinn              Cobleskill               29.37   2 
 13 Sirtoli, Rebekah             Nazareth                 29.41   3 
 14 Cooper, Christina            Ursinus                  29.60   3 
 15 McClurkin, Cortney           DeSales                  30.15   3 
 16 Clark, Katie                 Ursinus                  30.90   3 
 17 Fitzpatrick, Amy             DeSales                  31.53   3 
 18 Ellis, Toni Marie            Millersville             32.21   2 
 
Event 35  Men 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Evans, Brandon               Ursinus                  22.17   1 
  2 Stokes, Akil                 Millersville             22.77   1 
  3 Hannum, Joshua               Ursinus                  22.82   1 
  4 Steinhart, Dan               Muhlenberg               23.04   1 
  5 Bass, Derrick                Millersville             23.30   1 
  6 Case, Matt                   Nazareth                 23.60   2 
  7 Reyes, Kelvin                Millersville             23.61   1 
  8 Miller, Eric                 Muhlenberg               23.73   2 
  9 Goldstein, Dan               Muhlenberg               23.93   2 
 10 Ryan, William                Muhlenberg               24.04   5 
 11 Banks, Justin                Nazareth                 24.05   3 
 12 Deas, John                   DeSales                  24.10   2 
 13 Kerr, Joe                    DeSales                  24.17   4 
 14 Kenney, Robert               Albright                 24.26   3 
 15 Qazi, Jon                    Nazareth                 24.47   2 
 16 Naimo, Tony                  DeSales                  24.50   2 
 17 Fennell, Jeremy              Delaware Valley          24.58   4 
 18 Razler, Nick                 DeSales                  24.66   3 
 19 Pierce, Jared                Ursinus                  24.76   4 
 20 Liapis, Stephen              Muhlenberg               24.95   3 
 21 McBride, Chris               Nazareth                 25.01   2 
 22 Slingerland, Dustin          Cobleskill               25.44   4 
 23 Stern, Steve                 Ursinus                  25.47   1 
 24 Gnall, Dan                   Keystone                 26.39   4 
 25 Ballou, Dan                  Cobleskill               26.51   5 
 26 Thomas, Ross                 Delaware Valley          26.76   4 
 27 Nasissi, Greg                Keystone                 27.08   5 
 
Event 36  Men 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Burgess, Kenneth             Lehigh                15:16.83  
  2 Epstein, Brendan             Nazareth              15:18.26  
  3 Leunig, Carl                 Lehigh                15:22.11  
  4 DeWitt, Daniel               Lehigh                15:23.37  
  5 Chorney, David               Muhlenberg            15:26.72  
  6 Mercado, Lex                 Muhlenberg            15:40.49  
  7 Ridyard, Douglas             Lehigh                15:55.13  
  8 Olson, Daniel                Lehigh                16:11.91  
  9 Smith, Leo                   Lehigh                16:18.92  
 10 Anderson, Michael            Nazareth              16:37.89  
 11 Bachak, Jeff                 Keystone              16:40.56  
 12 Shotto, Eric                 Keystone              16:46.28  
 13 Weise, Markus                Ursinus               16:47.51  
 14 Booth, Robert                Keystone              16:52.55  
 15 Brown, Ricky                 Albright              17:04.60  
 16 Cuga, Justin                 DeSales               17:22.01  
 17 Patalano, Dave               Nazareth              17:27.83  
 18 DiCesare, Larry              Nazareth              17:44.56  
 19 Kunes, Kyle                  Cobleskill            18:24.46  
 
Event 37  Women 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Millersville  'A'                                   9:44.40  
     1) Jennings, Priscilla             2) Yanora, Brittany               
     3) Hull, Rachel                    4) Thornton, Amy                  
  2 Ursinus  'A'                                       10:23.37  
     1) Johnson, Christa                2) McNally, Sara                  
     3) McCarthy, Maura                 4) Magnin, Kelly                  
  3 DeSales  'A'                                       10:33.53  
     1) Lamastro, Alessandra            2) Walsh, Jeanine                 
     3) Malseed, Beth                   4) Durso, Laura                   
  4 DeSales  'B'                                       10:59.63  
     1) Sansone, Nikki                  2) Sell, Amanda                   
     3) Fitzpatrick, Amy                4) Short, Ashley                  
  5 Nazareth  'A'                                      11:17.73  
     1) Gecsedi, Kaitlyn                2) Parmelee, Caitlyn              
     3) Johnson, Stephanie              4) Scahill, Alicia                
  6 Ursinus  'B'                                       11:20.64  
     1) Erickson, Lynne                 2) Rosenberg, Natalie             
     3) Tully, Shannon                  4) Weir, Stephanie                
  7 Keystone  'A'                                      11:23.33  
     1) Kirby, Jackie                   2) Kramer, Alyssa                 
     3) Campbell, Logan                 4) Geary, Rebecca                 
 
Event 38  Men 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Muhlenberg  'A'                                     8:13.88  
     1) Ceponis, Greg                   2) Udis, Stuart                   
     3) Rothwell, Stephen               4) Thornton, Pat                  
  2 Millersville  'B'                                   8:23.82  
     1) Amersbach, Bradley              2) Brewer, Ben                    
     3) Butler, Andrew                  4) Kleinhaus, Evan                
  3 Cobleskill  'A'                                     8:42.61  
     1) Ahearn, Edward                  2) Graber, Eric                   
     3) Levens, Creig                   4) Gillis, Brandon                
  4 Ursinus  'B'                                        8:46.04  
     1) Gildea, Dave                    2) Moffa, Leonard                 
     3) Teigler, Jeff                   4) Deangelis, Justin              
  5 Ursinus  'A'                                        8:49.25  
     1) Deleon, Chris                   2) Schumacher, Ben                
     3) Coulter, Nick                   4) Weise, Markus                  
  6 Keystone  'A'                                       9:14.10  
     1) Toye, Dan                       2) Pambianco, Luke                
     3) Snell, Maurice                  4) Berg, Chris                    
  7 Nazareth  'A'                                       9:25.32  
     1) Freeman, Chris                  2) Winn, Bradley                  
     3) Rahrle, Sean                    4) Patterson, Chris               
 
Event 39  Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Muhlenberg  'A'                                     4:19.06  
     1) Conicella, Lauren               2) Niedzwiecki, Kathryn           
     3) Karel, Emily                    4) Martini, Amanda                
  2 DeSales  'A'                                        4:29.16  
     1) Lavelle, Eileen                 2) Sell, Amanda                   
     3) Webb, shannon                   4) McClurkin, Cortney             
  3 Millersville  'A'                                   4:34.58  
     1) Chura, Meredith                 2) Dutch, Katie                   
     3) Ellis, Toni Marie               4) Rogers, Ernisha                
 
Event 40  Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Muhlenberg  'A'                                     3:29.36   1 
     1) Steinhart, Dan                  2) Miller, Eric                   
     3) Ryan, William                   4) Goldstein, Dan                 
  2 Millersville  'A'                                   3:31.56   1 
     1) Malloy, Adam                    2) Pinkas, Marques                
     3) Sperry, Nick                    4) Thomas, Brendon                
  3 DeSales  'A'                                        3:33.76   1 
     1) Deas, John                      2) Naimo, Tony                    
     3) Yeager, Eric                    4) McClatchy, Frank               
  4 DeSales  'B'                                        3:44.69   1 
     1) Razler, Nick                    2) Hess, Pat                      
     3) DeSanto, Joe                    4) Bacon, Bobby                   
  5 Muhlenberg  'B'                                     3:46.28   1 
     1) Kirk, Brendan                   2) Karchner, Mike                 
     3) Carter, Adam                    4) Stein, Matt                    
  6 Cobleskill  'A'                                     3:49.90   2 
     1) Kunes, Kyle                     2) Bates, John                    
     3) Ballou, Dan                     4) O'Connor, Jon                  
  7 DeSales  'C'                                        3:51.93   1 
     1) Reichert, Nick                  2) Gallagher, Mike                
     3) Manning, Chris                  4) Kerr, Joe